Nagle współmałżonek zaczyna dbać o siebie lepiej niż dotychczas? Nagle przypomniał sobie o fryzjerze, solarium, siłowni, basenie?  Nagle w pracy musi zostawać po godzinach, bo spadła na niego pilna robota i to zdarza się coraz częściej?

Późnym wieczorem przychodzą sms-y rzekomo od kolegów z pracy? Dzwoni telefon – współmałżonek wychodzi do drugiego pokoju, aby porozmawiać, lub zamyka się z telefonem w łazience, a nigdy tego nie robił?

Te sygnały w większości budzą u drugiej osoby podejrzenie o zdradę. Co wtedy zrobić?
Przede wszystkim nie podejmować działań na własną rękę. Jeżeli współmałżonek się zorientuje, że zaczyna być kontrolowany stanie się bardziej ostrożny co często uniemożliwia zebranie dowodów zdrady.

Nie szalej z zazdrości, nie płacz po kątach. Jeśli podejrzewasz zdradę, podejdź do problemu metodycznie. Oto siedem podstawowych sygnałów, które powinny dać ci do myślenia.

1.  Odchudza się i kupuje nowe ubrania
Dość oczywista oznaka – stroszy piórka, by zwrócić na siebie uwagę. Jeśli nagle zaczął trenować, chodzi do fryzjera i sprawdza, czy dobrze prezentuje się w nowych dżinsach, przyjrzyj mu się uważniej.

2.  Nie kocha się z tobą
Jak piszą psychoterapeuci – prawdopodobnie zaspokaja potrzeby gdzie indziej.  Oznaką na drugim biegunie mogą być nowe pozycje i inne zachowanie w łóżku. Zasmakował ich w innym łóżku?

3.  Znika z domu
Zmiana zwyczajów to bardzo zły sygnał – wychodzenie wcześniej do pracy, zostaje po godzinach, wynajduje sobie zajęcia. Jest jeszcze gorzej, jeśli w tym czasie nie odbiera telefonu i nie odpowiada na SMS-y.

4.  Nie umie wyjaśnić pewnych wydatków
Niekoniecznie muszą to być drogie prezenty albo opłata za hotel, ale na przykład codzienne lunche, kolacje. Jeśli twierdził, że idzie na siłownię, a tego dnia ściągnięto z karty opłatę za rachunek w knajpie masz dowód w ręku.

5.  Zmienił hasło do komputera, chowa  komórkę
Jeśli czyści historię przeglądarki, wycisza komórkę albo wręcz ją chowa, ustawia sobie ciągle nowe hasła, oznacza to, że na pewno ma coś do ukrycia.

6.  Zmienił swój stosunek do ciebie
Kłócicie się, krytykuje twój wygląd i stroje – to oznaka, że może szuka pretekstu, by zerwać, porównuje cię do tej drugiej i już nie widzi powodu, by przysyłać róże.

7.  Zaufaj instynktowi
Intuicja jest najważniejsza, jeśli mówi ci, że ukochany ma po prostu innego rodzaju problemy, nie rób mu od razu scen zazdrości. Ale jeśli jest inaczej, czas na otwartą rozmowę o uczuciach.

Beata Stychno (na podstawie artykułu w portalu SoFeminine)